Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Porady dotyczące opon

1. Ciśnienie oponCiśnienie w oponach musi zawsze odpowiadać ciśnieniu zalecanemu przez producenta samochodu. Ciśnienie powinno się sprawdzać co 2 tygodnie oraz przed długą podróżą. Należy także pamiętać o kole zapasowym. Ciśnienie należy sprawdzać w nierozgrzanych oponach, ponieważ rośnie ono w oponach rozgrzanych podczas jazdy. Zbyt małe ciśnienie w oponie powoduje przegrzanie opony, co może prowadzić do uszkodzenia, którego nie będzie można naprawić. Co więcej, może to w ostateczności doprowadzić do zniszczenia opony.

2. UszkodzeniaZniszczenie opony może również nastąpić przez mocne uderzenie w krawężnik lub wpadnięcie w dziurę w jezdni.

3. Regularna kontrolaRegularnie sprawdzaj, czy opony nie są zniszczone, starte, przecięte, pęknięte, wybrzuszone itp. Obce obiekty wbite w oponę mogą prowadzić do zniszczenia jej części wewnętrznej. W każdym z tych przypadków uszkodzenie musi być zbadane przez specjalistę, gdyż może ono znacznie skrócić żywotność opon.

4. Opowieści starych oponNigdy nie montuj opon używanych nieznanego pochodzenia. Opony starzeją się również wtedy, gdy nie są używane lub są używane rzadko. Pęknięciom bieżnika lub ścian bocznych czasami towarzyszy deformacja karkasu, co na pewno jest oznaką starości opony. Zleć kontrolę starych opon specjaliście, aby mieć pewność, że nadal nadają się do użytku.

 

5. Dbaj o koło zapasoweBez względu na stan, opony starsze niż sześcioletnie muszą być gruntownie sprawdzane. Oponom zapasowym należy się szczególna uwaga: Często są one stare. W takich przypadkach zawsze należy ich używać rozważnie i ostrożnie oraz wymienić tak szybko, jak to możliwe.

 

6. BieżnikRegularnie należy sprawdzać głębokość bieżnika; spłycenie bieżnika zwiększa ryzyko poślizgu. Na bieżniku znajdują się wskaźniki zużycia, które pokazują jak bardzo zużyta jest opona. Stają się one widoczne na głębokości 1,6 mm, Kiedy tak się stanie, jedź bardzo ostrożnie na mokrej drodze.

 

7. Przedziurawienie oponJeśli przedziurawisz oponę, koniecznie zatrzymaj się tak szybko, jak to możliwe i zmień koło. Oprócz oczywistych względów bezpieczeństwa, kontunuowanie jazdy na „kapciu” może spowodować zniszczenie struktury opony. Przedziurawioną oponę trzeba zawsze zdjąć z koła i sprawdzić, czy nie ma następnych zniszczeń.

 

8. NaprawyJeśli jest to konieczne i wykonalne, specjalista powinien naprawić oponę tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec zniszczeniu struktury. Wszystkie naprawy opon powinny być powierzane fachowcom, którzy biorą pełną odpowiedzialność za usługi związane z oponami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl